Menu Zamknij

Parafia pomaga uchodźcom z Ukrainy

Z wielkim smutkiem wszyscy wpatrujemy się w obrazy i słuchamy wiadomości płynące do nas z Ukrainy.  Jesteśmy jednak pełni nadziei, że dobro zwycięży. Jako Parafia i osoby z nią związane włączamy się w pomoc dotkniętym wojną mieszkańcom Ukrainy. Nasza pomoc płynie zarówno od strony duchowej, odprawiamy Msze Święte: o pokój na Ukrainie, w intencji obrońców  oraz za tych, którzy oddali życie w obronie niepodległości, odmawiany jest również codziennie różaniec w tej intencji.

Wspieramy Naród ukraiński także materialnie. W Środę Popielcową i niedzielę zebraliśmy w naszej Parafii 29 210,00 zł, które zostały przekazane do Caritas Archidiecezji Poznańskiej. To dar niezwykłej hojności wszystkich którzy modlą się w naszym Kościele. Dziękujemy …!

Są też zbierane produkty żywnościowe, koce oraz chemia gospodarcza. Pomoc dla potrzebujących dociera za pośrednictwem naszej Parafii również z Francji.

Dziękujemy Pani Agnieszce Clauw, mieszkance Lille, która wraz z Polonią francuską,  zorganizowała zbiórkę na rzecz uchodźców.  Są to m.in.: nowe ubranka ofiarowane przez producenta Tape a l’oell  35 tyś.  kompletów, 80 łóżek składanych, 80 kołder, 100 krzeseł, chemię gospodarczą (łącznie dwa tiry). Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, również merowi miasta Lille, dziękujemy też Cartas naszej Parafii i P. Małgorzacie Skała za koordynację akcji przekazania darów.

Dziękujemy…!