Menu Zamknij

Ogłoszenia

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7.04.2024 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego i początek Tygodnia Miłosierdzia – koronka w łączności z Mszą o godz. 15:00. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Różaniec w int. obrony życia o godz. 17:00. Msza Święta połączona z obrzędem złożenia deklaracji przyrzeczeń duchowej adopcji dziecka poczętego o godz. 17:30. Osoby pragnące złożyć deklarację duchowej adopcji proszone są o zabranie ze sobą świec i przyjście ok. 15 minut wcześniej w celu wypełnienia deklaracji. Na liturgię zapraszamy też szczególnie mamy w stanie błogosławionym, które otrzymają specjalne błogosławieństwo. Ofiary składane podczas Mszy przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 3. W poniedziałek o godz. 20:00 spotkanie dla kobiet w świetlicy.
 4. Próba dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania we wtorek o godzinie 19:30.
 5. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie przy kawie, które odbędzie się w środę o godz. 16:00 w świetlicy domu parafialnego. Zaprasza wspólnota seniorów „U przyjaciół”.
 6. Sprzątanie kościoła w środę o godz. 16:20.
 7. W czwartek o godz. 18:30 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. bp Grzegorz Balcerek. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości zarówno młodzież, jak i rodziców. Tego dnia Msza św. z godz. 17:30 zostanie przesunięta na godz. 17:00.
 8. Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii świętej w najbliższą sobotę:
  • SP 2 Zalasewo – od godziny 10:00
  • SP 1 Zalasewo i inne szkoły – od godziny 10:40
  • SP 5 – od godziny 11:20
 9. W sobotę 22. rocznica ingresu Arcybiskupa Metropolity. Zapraszamy do modlitwy w intencji ks. Arcybiskupa.
 10. Półkolonie dla dzieci odbędą się w naszej parafii od 22-26.07.2024 w godz. od 9:00 – 15:00. Zapisy i szczegółowe informacje zostaną przekazane później.
 11. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki oraz Gość Niedzielny do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.
 12. Podziękowania:
  • Za pomoc w pracach parafialnych i prace porządkowe w kościele: Drukarni Swarzędzkiej, Kindze Król, Irenie Kozłowskiej, Aleksandrze Kuznowicz, Katarzynie Miazek, Radosławowi i Henrykowi Sibilskim, Przemysławowi Dymalskiemu, Marianowi Czeszewskiemu, Mieczysławowi Stolpe
  • Mariuszowi Staroście i Wojownikom Maryi za przygotowanie czuwania w int. Ojczyzny.
  • Za koncert wielkanocny zespołom Mikael i Ichtis.
  • Za ofiary na daninę diecezjalną i witraże.